Gabi – Anna Czaszyńska

Kurzajki

20160315_092115To jest przykład typowej kurzajki na przodostopiu. Zwykła mała kurzajka, która nie była na początku widoczna (no może tylko jako mała grudka pod paznokciem) pod wpływem ucisku, potu i małego zaniedbania stała się tak rozrośnięta. Wokół dużej kurzajki zaczęły już występować małe, nowe zmiany. Gdyby nie rozpoczęła się interwencja kosmetyczna w gabinecie każda z tych kurzajek stałaby się tak rozległa lub kurzajki połączyłyby się w jedną chorą przestrzeń. Nie tylko jest to mało estetyczne, ale i jest dużym zagrożeniem dla domowników lub osób obcych. Kurzajka to wirus tzw. brodawczak ludzki. Pot lub woda powoduje, że skóra rozpulchnia się i wirus wydostaje się na większą powierzchnię wokół zmiany lub na podłoże. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby osoby posiadające kurzajki powstrzymały się przed pobytem w saunach, basenach lub klubach sportowych. Są to miejsca gdzie można zarazić największą ilość ludzi. Nie wolno tak robić. Do czasu wyleczenia kurzajek na stopach lub dłoniach trzeba ukarać samego siebie za zaniedbania i powstrzymać się od wizyt w takich, wyżej wymienionych miejscach publicznych. Szanujmy ludzi i ich zdrowie. I nie roznośmy wirusa.

Poświęć trochę czasu i niestety pieniędzy na pozbycie się zmian na skórze. Pamiętaj o jednej, najważniejszej rzeczy… usuwanie kurzajki jest czasowo proporcjonalne do czasu jej hodowania. Im dłużej zwlekasz tym więcej wizyt w gabinecie Cię czeka. Proszę więc nie marudzić w gabinecie „ile to jeszcze potrwa”… Wypalanie kurzajek to czasochłonna rzecz. Przy małych kurzajkach są to 2-3 wizyty. Przy dużych zmianach (takich jak na zdjęciu… lub większych) czas wydłuża się. Z wizyty na wizytę kurzajka będzie mniejsza, aż do jej całkowitego wyeliminowania. Trzeba więc cierpliwości i stosowania się do rad co do procesu leczenia np.:

 • powstrzymanie się od chodzenia do miejsc, które rozmiękczą skórę np. basen do czasu usunięcia kurzajki
 • systematyczne dezynfekowanie skóry po myciu np. rozpylenie na skórze środka Octenisept
 • systematyczna zmiana skarpet
 • okresowe odkażenie obuwia, kapci domowych
 • sprawdzenie co jakiś czas stóp dzieci, aby wcześnie zapobiec namnażaniu się kurzajek

I na pewno po krótkiej znajomości gabinetowej wszystko będzie ok.

Na następnej stronie zobaczysz efekt gabinetowego usuwania kurzajki….

[views]

2 odpowiedzi do artykułu “Kurzajki

 1. goni

  Musze przyznac ze ta okropna kurzajka przedstawiona na zdjeciu jest moja….przychodzac do gabinetu spotkala mnie naprawde profesjonalna i bardzo mila obsluga…bardzo ciesze sie ze trafilam do tego miejsca poniewaz na ta chwile moja noga wyglada zupelnie inaczej ….kurzajka zostala wyleczona z czego bardzo sie ciesze….bardzo polecam ten gabinet:)

  1. gabianna Autor

   dziękujemy za cierpliwość i systematyczność. Powoli doprowadziliśmy sprawę do końca. 🙂