Gabi – Anna Czaszyńska

Zabiegi dodatkowe

 

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą kryształków diamentu, korundu bądź strumienia wody (hydrabrazja). Zabieg błyskawicznie wygładza, rozświetla i oczyszcza skórę, poprawia jej koloryt, ma też działanie przeciwstarzeniowe. Jest polecany do wszystkich rodzajów skóry i w każdym wieku.

Cena zabiegu: 140 złotych.

Czas trwania – do 60 minut.

Kawitacja

Kawitacja to metoda bezbolesnego i głębokiego złuszczania skóry, która stanowi alternatywę dla manualnego oczyszczania twarzy. Zabieg ten wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, które przy kontakcie z wilgotną skórą wywołują efekt kawitacji.

Zabieg kawitacji pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów, pozbycia się drobnych zaskórników i zanieczyszczeń. Wygładza skórę, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie. Działa wzmacniająco na naczynia krwionośne. Wskazaniem do wykonania  peelingu kawitacyjnego jest szara zmęczona, zanieczyszczona skóra. Ultradźwiękowe nieinwazyjne oczyszczanie świetnie sprawdza się także dla osób z bardzo wrażliwą i mocno naczyniową skórą.

Peeling kawitacyjny działa na zasadzie wykorzystania „fali elastycznej”, czyli serii drgań o częstotliwości 25 000 Hz, która za pomocą specjalnej końcówki stymulatora niszczy warstwy wody rozprowadzonej na powierzchni skóry. Tworzące się pod jej wpływem w wodzie małe pęcherzyki wypełnione gazem są bardzo szybko rozrywane, a ich energia kinetyczna rozbija martwe komórki warstwy rogowej naskórka. Dochodzi wówczas do bezinwazyjnego złuszczenia powierzchni skóry, usunięcia sebum (łoju), reszty kosmetyków znajdujących się na jej powierzchni, a także różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Cena zabiegu: twarz – 40 złotych.

Czas trwania – do 30 minut.

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja jest zabiegiem wykorzystującym prąd elektryczny. Stosuje się ją w celu usunięcia rozszerzonych naczynek krwionośnych, rubinków czy włókniaków. Przy pomocy elektrod bądź specjalnej igły emitującej prąd doprowadza się do kontrolowanego ścinania białka w tkankach. Zniszczone ściany naczyń krwionośnych zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie usunięte z organizmu.

Rubinki, czy też punkty rubinowe na skórze, to łagodne zmiany, które przybierają charakterystyczny wygląd niewielkich, nieco wypukłych znamion o rubinowym kolorze.

Włókniaki (łac. fibroma) to zmiany skórne o nieregularnym kształcie przyjmujące postać grudkowatych narośli. Powstają w wyniku nadmiernego rozrostu tkanki łącznej włóknistej. Zazwyczaj nie wywołują dolegliwości bólowych. Kiedy występują w miejscu narażonym na tarcie, może dość do ich naderwania, swędzenia i zaczerwienienia. Stanowią częsty problem estetyczny ale zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla życia.

Cena zabiegu: 1 punkt  na skórze – 30 złotych.

Czas trwania – w zależności od ilości zmian na skórze

Ultradźwięki

Ultradźwięki to głęboki mikromasaż skóry, dzięki któremu aktywizują się komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna, zwiększa skuteczność i podnosi jakość zabiegów oraz potęguje działanie substancji aktywnych.

Cena zabiegu: od 40 złotych.

Czas trwania – do 60 minut.